Bakan Şimşek: Ekonomideki Öncelikler ve Hedefler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan Şimşek: Ekonomideki Önceliklerimiz

Bakan Şimşek, yaptığı konuşmada Orta Vadeli Program’ın güçlendirileceğini ve en büyük önceliklerinin fiyat istikrarı olduğunu vurguladı. Dezenflasyonun ikinci yarıda başlayacağını belirten Şimşek, bu süreci destekleyecek ek adımlar atacaklarını ifade etti.

Ekonomik Reformlar ve Hedefler

Bakan Şimşek, yapısal reformlarla dezenflasyona destek sağlanacağını ve merkez bankasına dezenflasyon tesisi için destek vereceklerini açıkladı. Ayrıca, enflasyonun düşürülmesi sürecinin zaman aldığını belirterek, yaz aylarında enflasyonun hızla düşeceğini ve cari açığın 25 milyar doların altına ineceğini söyledi.

Bakan Şimşek ayrıca, iç talebin güçlü devam ettiğini belirtti ve merkez bankasının bu nedenle ilave sıkılaşma adımları attığını ifade etti. Döviz rezervlerinde bir toparlanma görüldüğünü ancak hedeflenen seviyeye henüz ulaşılmadığını dile getirdi.

Gelecek dönemde kredi notu artışı ve dış yatırımcı ilgisinde artış beklentisini paylaşan Bakan Şimşek, yapılan toplantılar sonucunda güçlü uygulamaların kredi notu artışını tetikleyeceğine inandığını belirtti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bakan Şimşek: Ekonomideki Öncelikler ve Hedefler
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!