1. Haberler
  2. Haberler
  3. Bank of America: ABD ekonomisinde stagflasyon tehdidi olmadığını belirtti

Bank of America: ABD ekonomisinde stagflasyon tehdidi olmadığını belirtti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Ekonomisinde Stagflasyon Endişesi

ABD ekonomisine dair veriler, enflasyonun kalıcı olduğunu gösteriyor. Bank of America’ya göre, ekonomik büyümede yavaşlama olsa bile stagflasyon tehdidiyle karşı karşıya değil.

Endişelerin Yersiz Olduğu İfade Edildi

Bank of America’nın analizine göre, son dönemdeki endişeler, verilerin yanlış yorumlanmasından kaynaklanıyor. Stagflasyon endişeleri gereksiz olarak nitelendiriliyor.

2022 Yılıyla Karşılaştırma Yapıldı

Banka, 2022’deki stagflasyon dönemini referans alarak, mevcut durumun farklı olduğunu belirtiyor. Enflasyonun talep tarafından yönlendirildiği vurgulanıyor.

Trendi Etkileyen Faktörler

Banka, genişleyen iş gücü ve hizmetlere olan harcamalardaki artış gibi faktörlerin enflasyon trendini desteklediğini ifade ediyor.

Banka Not
Bank of America “Bu, elmayla armutu karşılaştırmaya benziyor. GSYİH’daki kayıp, ticaret ve stoklardan kaynaklandı. PCE enflasyonuyla bağlantılı tüketici harcamaları son beş ayın dördünde güçlü seyrediyor.”
Bank of America “Dirençli harcama büyümesi büyük resminin değişmeden kalması gerektiğini.”
Bank of America “Suları bulandırmaya eğilimli olsa da, merkez bankasının aslında talep kesintilerini memnuniyetle karşıladığını çünkü para politikası kararları yoluyla bunlarla etkili bir şekilde mücadele etmenin daha kolay olduğunu.”
Bank of America: ABD ekonomisinde stagflasyon tehdidi olmadığını belirtti
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!