Banka Sermaye Artışı Kararı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir banka tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, bankanın sermaye artışı kararı duyuruldu. 13,9 milyar TL’lik nakit sermaye artışı kararının 16 Mayıs’ta yapılacak olan Genel Kurul’da onaya sunulacağı belirtildi.

Sermaye artışı kararının ana ortağı Emirates NBD Bank’tan (ENBD) sağlanan sermaye benzeri kredilerin erken geri ödenmesi sonucu ENBD’ye sermaye avansı olarak aktarılan bedelden karşılanması kararına Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan (BDDK) uygunluk alındığı ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Banka Yönetim Kurulu’nun, bankanın sermayesinin 5.696.100.000 TL’den 19.638.600.000 TL’ye çıkarılmasına karar verdiği belirtildi. Bu artış için nakit olarak 13.942.500.000 TL sermaye ayrılacak ve bu miktarın ENBD’den sağlanan sermaye benzeri kredilerin erken geri ödenmesinden elde edilen sermaye avansı ile karşılanacağı açıklandı.”

Söz konusu sermaye artış kararıyla ilgili olarak BDDK’dan uygunluk alındığı ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın onayının beklenildiği vurgulandı. Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla, bankanın sermayesinin artırılması ve bu değişikliğin Genel Kurul onayına sunulması için 16 Mayıs 2024 tarihinde Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı düzenleneceği belirtildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Banka Sermaye Artışı Kararı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!