1. Haberler
  2. Kripto Haberleri
  3. Banka Yöneticisi Kripto Dolandırıcılığından Hapis Ceza Aldı

Banka Yöneticisi Kripto Dolandırıcılığından Hapis Ceza Aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Dolandırıcılığı ve Ceza Alanlar

Kripto Dolandırıcılığı ve Ceza Alanlar

Eski Deutsche Bank yöneticisi Rashawn Russell, Brooklyn’deki Doğu New York Bölge Mahkemesi’nde, kripto para birimi planında elektronik dolandırıcılık suçundan 41 ay hapis cezasına çarptırıldı. Adalet Bakanlığı’na göre, Russell, sahte bir kripto fonu olan R3 Kripto Fonu’nu yöneterek yatırımcıları dolandırmıştır. Russell’ın suçlamaları kabul etmesiyle birlikte kurbanlara 1,5 milyon dolar tazminat ödemesine karar verildi.

Russell’ın Suçları ve Sonuçları

Russell'ın Suçları ve Sonuçları

Russell, yatırımcılara büyük ve garantili getiriler vaat ederek kripto para birimi yatırımları yapacağını söylemiş ancak bu paraları kendi çıkarı için kullanmış veya diğer yatırımcılara borç ödemek için kullanmıştır. Ayrıca, geri ödeme talebinde bulunan paraları da aktardığını iddia etmiştir. Russell aynı zamanda Finansal Endüstri Düzenleme Otoritesi’nde kayıtlı bir komisyoncuydu ve 30 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilirdi.

Diğer Kripto Dolandırıcılığı Vakaları

Russell’ın ceza alması, son zamanlarda artan kripto dolandırıcılığı vakalarından sadece biri. Örneğin, bilgisayar güvenlik mühendisi Shakeeb Ahmed, kripto borsalarına yapılan saldırılar nedeniyle üç yıl hapis cezası aldı. Ayrıca, Anton Peraire-Bueno ve James Pepaire-Bueno kardeşlerinin Ethereum blokzincirini manipüle etmek amacıyla kara para aklama komplosu yapmakla suçlandığı bir dava da devam etmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Okuyucular, kararlarını verirken kendi araştırmalarını yapmalı ve dikkatli olmalıdır.

Banka Yöneticisi Kripto Dolandırıcılığından Hapis Ceza Aldı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!