BioNTech Finansal Durumu ve Gelecek Planları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BioNTech’in Finansal Durumu

BioNTech, son finansal raporunda 2023’ün ilk çeyreğinde 315,1 milyon euro net zarar açıkladı. Bu rakam, geçen yılın aynı döneminde elde edilen 502,2 milyon euro net karla karşılaştırıldığında belirgin bir düşüş gösterdi. Ayrıca hisse başına net kar da 14,24 eurodan 2,05 euroya geriledi.

Şirketin geliri de bu dönemde yüzde 85 azalarak 187,6 milyon euroya geriledi. Geçen yılın aynı döneminde 1 milyar 277 milyon euro gelir elde edilmişti. Bu düşüşün nedeni olarak, dünya genelinde Kovid-19 aşılarının satışlarındaki azalma gösteriliyor.

BioNTech’in Gelecek Planları

BioNTech, gelecekteki planları arasında 2024’ün son aylarında yaklaşık yüzde 90’lık bir gelir artışı hedefliyor. Şirket halen, yeni varyantlara uyum sağlayabilen Kovid-19 aşıları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca, kanser ilacı geliştirme alanında da önemli adımlar atıyor.

2026 yılında piyasaya sürmeyi planladığı ilk kanser ilacıyla beraber, onkoloji alanındaki faaliyetlerini hızlandırmayı amaçlıyor. Bulaşıcı hastalıklar alanında ise sıtma, tüberküloz ve tüberküloza karşı aşı adayları için klinik testlere başlamış bulunuyor.

BioNTech CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, şirketin hedeflerine ilişkin yaptığı açıklamada, “Kovid-19 aşılarına ek olarak kanser ve bulaşıcı hastalıklar alanında da etkili ilaçlar geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu doğrultuda, klinik geliştirme faaliyetlerimizi hızlandırarak önemli bir sağlık hizmeti sağlamayı hedefliyoruz.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
BioNTech Finansal Durumu ve Gelecek Planları
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!