1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. BİST-100’de Teknik Analiz: 11,088 Zirvesindeki Zayıflama Devam Ediyor

BİST-100’de Teknik Analiz: 11,088 Zirvesindeki Zayıflama Devam Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa Vadeli Trend ve Destek Seviyeleri

Piyasada kısa vadeli yükseliş trendi geçen hafta 11,088 seviyesine kadar devam etti. Ancak, kar satışlarıyla birlikte geri çekilmeler yaşanmaya başladı. Haftanın ilk işlem gününde yaşanan hafif kayıp, 10,656 seviyesinde tamamlandı. Bu noktada, 10,400/500 seviyeleri önemli destek bölgeleri olarak takip ediliyor. Trendin devamı açısından bu destek seviyelerinin korunması önem arz etmektedir.

Orta Vadeli Trend ve Olası Senaryolar

Cuma günü 10,750 desteğinin altına gerileyen piyasada yükseliş trendinde zayıflama sinyalleri başladı. 10,400 seviyesinin altındaki hareketler, aşağı yöndeki baskıyı artırabilir. Bu durumda, 10,000 seviyesi orta vadeli trend desteği olarak önem kazanmaktadır. Piyasanın bu seviyelerdeki hareketleri, trendin geleceği açısından belirleyici olabilir.

Öngörüler ve Riskler

Piyasadaki olası senaryoları değerlendirirken 10,400/500 seviyelerinin üzerinde kalan hareketlerin yatay bir alan oluşturabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak, 10,400 seviyesinin altındaki hareketlerde 10,000 seviyesine yönelik baskı artabilir. Bu nedenle yatırımcılar, destek ve direnç seviyelerini dikkatli takip etmeli ve riskleri minimize etmek adına stratejiler geliştirmelidir.

BİST-100’de Teknik Analiz: 11,088 Zirvesindeki Zayıflama Devam Ediyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!