Bitcoin (BTC) Tasfiye Verileri ve Yatırımcı Endişeleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son düşüşle birlikte 63 bin 330 dolara gerileyen Bitcoin (BTC), yatırımcıları endişelendiren tasfiye verileriyle gündemde. Spot BTC ETF’lerinin kötü performansı, jeopolitik sorunlar ve çeşitli fud haberler, Bitcoin’i sallamaya devam ediyor. 67.000 dolar seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlayamayan kripto para birimi, hızlı bir şekilde değer kaybetti.

Bitcoin (BTC) Tasfiye Verileri ve Yatırımcı Endişeleri

Ardı ardına gelen satışlar, doğrudan tasfiye verilerini etkiledi. Yükseliş beklentisindeki kripto yatırımcıları, yaşanan tasfiyelerle endişe duymaya başladı. Bitcoin’deki volatil hareketler, vadeli işlem piyasasını da karıştırdı.

Tasfiye Verilerine Yansıyan İstatistikler

Tasfiye Verilerine Yansıyan İstatistikler

Coinglass’tan alınan verilere göre, son 24 saatte 240,72 milyon dolarlık işlem tasfiye oldu. Toplamda 97.050 vadeli işlem kullanıcısı likidasyona uğrarken, en büyük kayıp 9,74 milyon dolarlık bir işlemde Binance borsasında BTC/USDT paritesinde yaşandı. En büyük likidasyon ise 58,72 milyon dolarlık Bitcoin işleminde gerçekleşti.

Borsalar bazında en büyük likidasyonun Binance tarafından toplandığı görüldü. Binance, 103,65 milyon dolarlık tasfiye geliri elde ederken, bu işlemlerin yüzde 84,96’sı “long” yönlü işlemlerden oluştu. İkinci sırada 90,95 milyon dolarlık tasfiye toplayan OKX yer aldı. Bitmex ve Bitfinex’teki tasfiyelerin çoğunluğunun da “long” işlemlerden kaynaklandığı dikkat çekti.

Bitcoin’deki volatil hareketlerin vadeli işlem piyasasını etkilemeye devam etmesi bekleniyor. Yatırımcılar, kripto para piyasasındaki gelişmeleri yakından takip etmeli ve riskleri göz önünde bulundurarak işlem yapmalıdır.

Bitcoin (BTC) Tasfiye Verileri ve Yatırımcı Endişeleri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin (BTC) Tasfiye Verileri ve Yatırımcı Endişeleri
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x