1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. BofA’nın Yatırımları Devam Ediyor: Tahvil ve Hisse Senedi Fonlarına

BofA’nın Yatırımları Devam Ediyor: Tahvil ve Hisse Senedi Fonlarına

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurumsal Tahvil Fonlarına Yönlendirilen Yatırımlar

Bank of America’nın EPFR verilerinden derlediği rapora göre, küresel yatırımcılar çarşamba gününe kadarki haftada yatırım yapılabilir kurumsal tahvil fonlarına 3,6 milyar dolar yönlendirdi. Bu yönlendirme, kurumsal tahvil fonlarına net sermaye girişinin 31 haftadır devam ettiğini gösteriyor.

Tahvil Fonlarına Yatırımlar ve Küresel Faiz Oranlarındaki Değişim

Küresel faiz oranlarındaki artış, şirket tahvillerinin getirilerini yükseltti ve yatırımcıları cazip ödemelerle cezbetmeye devam etti. Faiz oranlarının düşmeye başladığında ise tahvil fiyatlarının yükseleceği beklentisi de alıcıların ilgisini artırdı. Yatırımcılar genel olarak tahvil fonlarına 5,1 milyar dolar yatırım yaparak, 23 haftadır devam eden bir sermaye girişi trendi oluşturdular.

Gelişmiş Piyasalarda Şirket Tahvillerine Olan İlgi

Lazard Asset Management küresel sabit gelir eş başkanı Michael Weidner, yatırımcıların hala şirket tahvillerindeki ek primi değerlendirmeye devam ettiklerini belirtiyor. Gelişmiş piyasalarda beklenenden daha güçlü büyüme, kurumsal borç piyasalarını destekliyor ve raporlama sezonlarındaki olumlu sürprizler yatırımcıların bu alana olan ilgisini canlı tutuyor.

Weidner, “Raporlama sezonları yukarı yönde sürpriz yapmaya devam ediyor. Şu anda kredi alımlarında aşağı yönlü bir baskı görünmüyor” ifadesiyle, şirket tahvillerine olan talebin güçlü olduğunu vurguluyor.

Bank of America’nın verilerine göre, bu yıl şimdiye kadar yatırım yapılabilir tahviller %1,7 düşerken, devlet borçları %5,6 oranında değer kaybetti.

Banka ayrıca, gelişmekte olan piyasa borçlanma kağıtlarına yönelik çıkışların 29 Mayıs’a kadar olan haftada 1,1 milyar dolarla başladığını ve yatırımcıların nakit fonlardan 6,7 milyar dolar çekip, hisse senetlerine ve kriptoya 1,8 milyar dolar ve 600 milyon dolar yatırdığını belirtti.

BofA’nın Yatırımları Devam Ediyor: Tahvil ve Hisse Senedi Fonlarına
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!