1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Borsa Istanbul’da Efor Çay için işlem görmeye başladı

Borsa Istanbul’da Efor Çay için işlem görmeye başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Efor Çay Halka Arzıyla Borsa İstanbul Yıldız Pazarı’nda İşlem Görmeye Başladı

Efor Çay, halka arz sürecinde bireysel yatırımcılardan 1,01 kat, kurumsal yatırımcılardan ise 1,80 kat talep alarak toplamda 540 bin 576 yatırımcıya dağıtım yaptı. Pay başına 14,50 TL sabit fiyatla gerçekleşen halka arzda, toplam halka arz büyüklüğü 1 milyar 305 milyon TL oldu. Bugünden itibaren Efor Çay hisseleri Borsa İstanbul Yıldız Pazarı’nda #EFORC koduyla işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul’da düzenlenen gong törenine, Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Efor Çay Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkuş, Efor Çay Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muhammet Akkuş, Efor Çay Grup CFO’su Selin Uras, Efor Çay Genel Müdürü Ediz Kaboğlu, Halk Yatırım Genel Müdürü Bülent Sezgin, İntegral Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Taşdoğan ve ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın gibi önemli isimler katıldı.

Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, yaptığı konuşmada Efor Çay’ın çay sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayarak, ülkenin büyümesine katkı sağlayan şirketleri desteklediklerini belirtti. Halka arzın şirketlere finansal destek sağlamanın yanı sıra kurumsallaşmalarına da büyük katkı sağladığını ifade etti.

AR-GE Çalışmaları ve Gelecek Hedefler

Efor Çay Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkuş, şirketin 2005 yılında paketleme tesisiyle başlayan çay üretim sürecinde Türkiye’nin en büyük çay üreticilerinden biri haline geldiğini paylaştı. Akkuş, şirketin kaliteye verdiği önemi vurgulayarak, üretim sürecindeki titiz çalışmalarını ve sürdürülebilir büyüme stratejisini anlattı.

Toplam 49 bin metrekarelik 4 tesisiyle Türkiye’nin çay ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayan Efor Çay, halka arz sonrasında sektördeki payını artırmayı ve yatırımlarını genişletmeyi hedefliyor. Şeffaflık ilkesiyle hareket eden şirket, AR-GE çalışmalarına ağırlık vererek inovasyonu destekleyecek ve ürün portföyünü genişletecek.

Efor Çay, halka arz sürecinde aldığı destekle global pazarda varlığını güçlendirerek Türkiye’nin gurur duyacağı bir marka olma yolunda ilerliyor.

Borsa Istanbul’da Efor Çay için işlem görmeye başladı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!