1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Borsa İstanbul’da Endeks Hareketleri: Bayram Sonrası Beklentiler ve Teknik Analiz

Borsa İstanbul’da Endeks Hareketleri: Bayram Sonrası Beklentiler ve Teknik Analiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yapı Kredi Yatırım’ın BİST Günlük Teknik Analizi

Yapı Kredi Yatırım tarafından yapılan Borsa İstanbul (BİST) günlük teknik analizde, bayram tatili sürecinde düşük hacimli ve sıkışık bir seyrin devam etme olasılığı vurgulanmıştır. Analizde 10,350/400 aralığının ilk önemli destek olarak takip edildiği belirtilmiştir.

Piyasa Değerlendirmesi

Geçtiğimiz hafta BİST100 Endeksi’nin dalgalı bir seyir izlediği ve %3,28’lik bir yükselişle 10,471 puandan kapandığı ifade edilmiştir. Vergi tartışmalarının etkisiyle dalgalı bir hafta geçiren piyasada 10,000 seviyesinde bir destek test edilmiş, ardından 10,500’lere doğru hızlı bir toparlanma yaşanmıştır. Önümüzdeki süreçte ise 10,350/400 aralığının önemli destek seviyesi olduğu vurgulanmıştır.

Analizde, yabancı satışlarının etkisiyle geniş bir işlem bandında dalgalı hareketlerin devam edebileceği belirtilmiş, 11,100 bölgesinin direnç olarak izlendiği, 10,000 puan eşiğinin ise ana destek konumunda olduğu ifade edilmiştir.

Yatırım danışmanlığı hizmetlerinin aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri ve mevduat kabul etmeyen bankalar aracılığıyla sunulduğu ve yatırım kararlarının sadece kişisel görüşlere dayanılarak verilmemesi gerektiği belirtilmiştir. Yatırım kararlarının mali durum ve risk tercihleriyle uyumlu olması gerektiği vurgulanmıştır.

Sonuç olarak, analizde yer alan bilgilerin yatırım danışmanlığı kapsamında olmadığına dikkat çekilmiş ve kişisel görüşlere dayandığı belirtilmiştir. Yatırım kararları verilirken tüm bu faktörlerin dikkate alınması önem taşımaktadır.

Borsa İstanbul’da Endeks Hareketleri: Bayram Sonrası Beklentiler ve Teknik Analiz
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!