Borsa İstanbul’dan Önleyici Tedbir Kararları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa İstanbul’dan Önleyici Tedbir Kararları!

Borsa İstanbul, son incelemeler sonucunda 4 şirket hissesi için önleyici tedbirler uygulanmasına karar verdi. Bu tedbirler kapsamında şirketlerin hisse senetleri belirli işlemler için kısıtlandı ve yatırımcıların dikkatine sunuldu.

Hangi Şirketler ve Hangi Tedbirler Alındı?

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamaya göre, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında şu şirketler ve tedbirler uygulanacak:

  • Plastikkart (#PKART.E), Söktaş (#SKTAS.E) ve Ulusal Faktoring (#ULUFA.E): Bu şirketlerin payları, 03/05/2024 tarihli işlemlerden 31/05/2024 tarihli işlemlere kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.
  • MMC Sanayi ve Ticaret (#MMCAS.E): Şirketin payları 03/05/2024 tarihli işlemlerden 31/05/2024 tarihli işlemlere kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek. Bu tedbir, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptalinin yasaklanması ve emir toplama bilgi yayınının kısıtlanmasını içeriyor.

Borsa İstanbul’un aldığı bu tedbirlerin amacı, piyasadaki olağandışı hareketleri engellemek ve yatırımcıların güvenliğini sağlamaktır. Yatırımcılar, bu tedbirler doğrultusunda işlem yaparken dikkatli olmalı ve belirlenen kurallara uymalıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Borsa İstanbul’dan Önleyici Tedbir Kararları
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x