Borsa Performansı ve Öne Çıkan Sektörler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa İstanbul’da (BIST) bu yıl yaşanan ralli, dünya genelindeki endekslerin gerisinde kalmayarak rekor seviyelere ulaştı. Özellikle bilişim sektörü, en fazla kazandıran sektörler arasında yer aldı. Teknoloji şirketlerinin öncülüğünde başlayan yükseliş, Avrupa ve Asya borsalarını da etkiledi. BIST 100 endeksi diğer önemli endeksleri geride bırakarak dikkat çekti.

İşlem Hacmi ve Yatırımcı Tercihleri

BIST 100 endeksinde yılın ilk çeyreğinde ortalama günlük 106,3 milyar liralık işlem hacmi gerçekleşti. En çok işlem gören hisseler arasında Türk Hava Yolları, Ereğli Demir Çelik, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ile Akbank yer aldı. Yatırımcılar, bilişim ve teknoloji şirketlerine olan ilgilerini artırırken, bankacılık ve holding sektörleri de yatırımcıları sevindirdi.

Gelecek Beklentiler ve Yatırım Önerileri

A1 Capital Genel Müdür Yardımcısı Üzeyir Doğan, BIST 100 endeksinin 10.000 puan seviyesini aşmasıyla piyasalarda oluşan beklentileri değerlendirdi. Düz rakamların piyasalarda önemli bir psikolojik etkiye sahip olduğunu belirten Doğan, endeksin 10.750 puan seviyesinin güçlü direnç olabileceğini vurguladı. Yabancı yatırımcıların geleceğine yönelik olumlu beklentiler, endeksin yükselişini destekleyebilir. Doğan, sektörler arasında bankacılık, havacılık, iletişim ve petrokimya gibi alanlarda yatırım fırsatlarına dikkat çekti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Borsa Performansı ve Öne Çıkan Sektörler
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!