1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Borsa Yeniden 10 Bin Puanın Üzerinde

Borsa Yeniden 10 Bin Puanın Üzerinde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa İstanbul Günlük Değerlendirme

Bugün Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 5,50 puan artarak 10.003,41 puana yükseldi. Endeks, yüzde 0,5 artışla 10 bin puanın üzerinde seyrediyor. Bankacılık endeksi yüzde 0,22 ve holding endeksi yüzde 0,07 azalış yaşadı. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 1,66 ile bilişim sektörü olurken, en çok kaybettiren yüzde 2,15 ile menkul kıymet yatırım ortaklığı sektörü oldu.

Dünkü satıcılı seyir sonucunda BIST 100 endeksi yüzde 1,39’luk bir düşüşle 9.997,91 puan seviyesinden günü tamamladı. Bu düşüşle birlikte endeks, mart ayından bu yana ilk kez üst üste beş işlem günü düşüş kaydetti.

Borsa İstanbul, 21 Mayıs tarihinde gördüğü 11 bin seviyesinden gerilerken, analistler, bu değer kaybında yabancı yatırımcının etkisinin önemli olduğunu belirtiyor. Son dönemde yabancı yatırımcıların piyasadan çıkışı, endeksin değer kaybetmesinde belirleyici oldu. 10 Mayıs haftasında net alıcı konumunda olan yabancı yatırımcılar, son 3 haftada toplamda 789,39 milyon dolarlık net satış gerçekleştirdi.

Yatırımcılar, küresel piyasalardaki oynaklık ve Türkiye’deki siyasi gelişmeleri de yakından takip ediyor. Bu unsurların yanı sıra, döviz kurlarındaki hareketlilik, enflasyon verileri ve faiz oranları da borsadaki fiyatlamaları etkileyen faktörler arasında yer alıyor.

Borsa Yeniden 10 Bin Puanın Üzerinde
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!