1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Borsada 1 Hissede Açığa Satış ve Kredili İşlem Tedbiri Alındı

Borsada 1 Hissede Açığa Satış ve Kredili İşlem Tedbiri Alındı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAP Açıklaması: Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Uygulanacak

Sermaye Piyasası Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda, hisse senetlerinde yaşanan aşırı fiyat dalgalanmalarını önlemek amacıyla Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) devreye alınmıştır. Bu çerçevede, HURGZ.E kodlu paylarda 04/06/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/07/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemler yapılamayacaktır.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi, piyasalardaki aşırı oynaklık durumlarında yatırımcıları korumayı hedefleyen bir mekanizmadır. Bu sistem, belirlenen kriterlere göre hisse senetlerinde kredili alım-satım işlemlerine geçici olarak kısıtlama getirmektedir.

Kredili işlemlerin durdurulması, yatırımcıların korunmasının yanı sıra piyasadaki dengesizlikleri ve manipülasyon girişimlerini engellemeyi amaçlamaktadır. Bu sayede, piyasadaki spekülatif hareketlerin önüne geçilerek daha sağlıklı ve dengeli bir yatırım ortamı oluşturulması hedeflenmektedir.

Borsada 1 Hissede Açığa Satış ve Kredili İşlem Tedbiri Alındı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!