1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Borsada Dün Karar Açıklayan 3 Şirket: Bedelli veya Bedelsiz

Borsada Dün Karar Açıklayan 3 Şirket: Bedelli veya Bedelsiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa İstanbul’da Sermaye Artırımı Kararları

Borsa İstanbul’da dün 3 şirket, sermaye artırımına ilişkin kararlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi. Şirketlerin açıklamaları ve kararları şu şekilde:

HEKTAŞ TİCARET T.A.Ş. (HEKTS) – BEDELLİ

HEKTAŞ Ticaret T.A.Ş., KAP’a yaptığı açıklamada, şirketin büyüme stratejileri doğrultusunda sermaye artırımı kararı aldığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, şirketin kayıtlı sermaye tavanı içinde bulunan 2.530.000.000,00 Türk Lirası olan çıkarılmış sermayesinin %233,20158 oranında nakden (bedelli) artırılarak 8.430.000.000,00 Türk Lirası’na çıkarılmasına karar verildi.

ADEL KALEMCİLİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. (ADEL) – BEDELSİZ

Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi A.Ş., KAP’a yaptığı açıklamada, ödenmiş sermayesini artırmak için karar aldığını duyurdu. Şirketin ödenmiş sermayesi, iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle %1000 oranında artırılarak 236.250.000 TL’den 259.875.000 TL’ye çıkarılmasına karar verildi.

EYG GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (EYGYO) – BEDELSİZ

EYG Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., nakit kar payı ve bedelsiz sermaye artırımı yapacağını duyurdu. Yapılan açıklamada, sermaye artırımı için iç kaynaklar arasında kaydırma yapılacağı belirtildi. Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla şirketin çıkarılmış sermayesi 500.000.000 TL’ye yükseltilecek ve gerekli izinler alındıktan sonra genel kurulun onayına sunulacak.

In the elaborated content, the information has been expanded, clarified, and presented in an engaging writing style. The content is organized with headings and paragraphs for better readability.

Borsada Dün Karar Açıklayan 3 Şirket: Bedelli veya Bedelsiz
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!