1. Haberler
  2. Haberler
  3. Brisa, yılın ilk çeyrek dönemine güçlü bir başlangıç yaptı

Brisa, yılın ilk çeyrek dönemine güçlü bir başlangıç yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güçlü Finansal Performans

Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation iştiraki, Türkiye lastik sektörünün mobilite lideri Brisa, 2024 yılının ilk çeyrek döneminde güçlü finansal performansını devam ettirdi. Faaliyet karı 750 milyon TL seviyesinde gerçekleşirken, net karı önceki yılın aynı dönemine göre %14 oranında artış gösterdi. Brisa’nın faaliyet kar marjı ise %10,0’a yükseldi.

Yüksek Ciro ve Satış Performansı

Brisa’nın yılın ilk üç aylık döneminde cirosu 7,5 milyar TL seviyesinde gerçekleşti. Dengeli satış kanalı portföyü, etkin fiyatlama politikaları ve yüksek marka bilinirliğinin etkileriyle şirketin satış performansı güçlü oldu.

Mobilite Dönüşümüne Odaklanma

Brisa CEO’su Haluk Kürkçü: “Şirketimizi mobilite dönüşümü ile geleceğe hazırlıyoruz. Yılın ilk çeyreğinde mobiliteye yönelik yerli ürün ve hizmet portföyümüzü genişlettik.” Kürkçü, elektrifikasyona yönelik ürün ve hizmetlerin çeşitlendirildiğini ve sürdürülebilir mobilite adımlarının atıldığını belirtti. Ayrıca, şirketin sürdürülebilirlikte global ölçekte rol model olduğunu vurguladı ve çalışanların yetkinlik dönüşümünün öncelik haline getirildiğini ifade etti.

Brisa, yılın ilk çeyrek dönemine güçlü bir başlangıç yaptı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!