1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Bu Hafta Sonu Hangi Sınavlar Yapılacak?

Bu Hafta Sonu Hangi Sınavlar Yapılacak?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sınavlara İlişkin Önemli Bilgiler

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, yaklaşan sınavlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) ve Yabancı Dil Uzmanlık Sınavı (YDUS) detayları adaylar için merak konusu olmaya devam ediyor.

e-YDS (2024/8) ve YDUS

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, e-YDS 2024/8’in Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav binalarında gerçekleştirileceğini belirtti. Bunun yanı sıra YDUS, Ankara’daki 5 farklı sınav binasında yapılacak. Toplamda 5 bin 236 adayın bu sınavlara katılması bekleniyor.

e-YDS sınavı cumartesi günü 13.45’te başlayacak ve adaylara 80 soru için 180 dakika cevaplama süresi verilecek. Bu sınavda dil bilgisi ve anlama yeteneği ölçülecek.

YDUS ise Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlık ana dallarında pazar günü 10.15’te gerçekleştirilecek. Bu sınavda adaylar uzmanlık alanlarındaki bilgi ve uzmanlık seviyeleri test edilecek.

Nüfus Müdürlükleri Hizmette

Kimlik kartını kaybeden, kimlik kartı bulunmayan veya kimlik kartında kimlik numarası ile fotoğrafı olmayan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri pazar günü hizmet verecek. Bu adaylar sınav günü kimlik sorunu yaşamadan sınavlarına girebilecekler.

ÖSYM’nin başkanı Bayram Ali Ersoy, adaylara sınav sürecinde başarılar dilerken, sınavların adil ve güvenilir bir ortamda gerçekleştirileceğini vurguladı. Adaylar da sınavlara en iyi şekilde hazırlanarak hedeflerine ulaşabilirler.

Bu Hafta Sonu Hangi Sınavlar Yapılacak?
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!