Çalışma Meclisi Yeniden Toplanıyor: Çalışma Hayatının Geleceği Tartışılacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çalışma Meclisi Yeniden Toplanıyor

Çalışma Meclisi, uzun bir aradan sonra 29-30 Nisan tarihlerinde tekrar bir araya geliyor. Son toplantısını 2019’da gerçekleştiren Meclis, Türk-İş, Hak-İş, DİSK, TİSK, Memur-Sen, Kamu-Sen, TOBB ve TESK gibi önemli sendika ve iş dünyası temsilcilerini bir araya getirecek. Bu toplantıda, asgari ücret, emekli maaşları, kıdem tazminatı gibi önemli konular ele alınacak.

Çalışma Hayatının Geleceği Tartışılacak

Toplantıda çalışma hayatının geleceğine ilişkin stratejiler ve çözüm önerileri masaya yatırılacak. Kıdem tazminatı, esnek çalışma modelleri, asgari ücret artışı gibi konular detaylı bir şekilde ele alınacak. Ayrıca, çalışanların vergi yükünün azaltılması ve gelir vergisi dilimlerinde iyileştirmeler yapılması gibi talepler de toplantıda gündeme gelecek.

Çalışma Meclisi, Türkiye’deki 32 milyon çalışanı doğrudan ilgilendiren düzenlemeleri tek çatı altında toplamayı hedefliyor. Türk İş Kanunu gibi önemli konularda da görüş alışverişi yapılacak. Meclis toplantısı, 5 yıl aradan sonra gerçekleşecek olması nedeniyle büyük önem taşıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, toplantının önemine vurgu yaparak, 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek toplantının gündemini “Türkiye Yüzyılında Çalışma Hayatı: Emeğin, Sendikal Örgütlenmenin ve İstihdamın Geleceği” olarak belirlediklerini açıkladı.

Çalışma Meclisi’nde alınacak kararlar ve görüşmelerin ardından rapor ve sonuç bildirgesi sendikaların da katılımıyla ileriki bir tarihte açıklanacak. Son toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal tarafları ağırlayarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne yönelik mesajlar vermesi bekleniyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Çalışma Meclisi Yeniden Toplanıyor: Çalışma Hayatının Geleceği Tartışılacak
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x