1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Çin menşeli otomotiv ithalatına ek vergi getirildi

Çin menşeli otomotiv ithalatına ek vergi getirildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye, Çin’den İthal Edilen Araçlara İlave Vergi Kararı Aldı

Türkiye, Çin’den ithal edilen binek araçlara ilave vergi uygulamasına giderek resmi Gazete’de yayımlanan düzenleme ile yeni vergi oranlarını belirledi. Mevcut durumda yalnızca elektrikli otomobiller için geçerli olan yüzde 40’lık vergi oranı, artık tüm yakıt tiplerindeki araçlar için de geçerli olacak.

Yeni düzenleme ile birlikte en düşük gümrük vergisi tutarı da belirlendi. Artık Çin’den ithal edilen araçlar için en düşük gümrük vergisi 7 bin dolar olarak uygulanacak. Bu karar, 8 Haziran tarihinde yayımlanmış olup, yayım tarihinden itibaren 30 gün içinde yürürlüğe girecektir.

İthal araçlara uygulanacak vergi oranlarının değişmesi, otomobil sektöründe önemli bir gelişme olarak değerlendirilmektedir. Bu kararın, ithal araçların fiyatlarına ve pazar paylarına olan etkileri yakından takip edilecektir.

Çin menşeli otomotiv ithalatına ek vergi getirildi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!