1. Haberler
  2. Analizler
  3. Çin’den emlak piyasasına umut ışığı

Çin’den emlak piyasasına umut ışığı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşsizlik Maaşı Başvurularında Düşüş

Geçen hafta Amerika’da işsizlik maaşı için yeni başvuruda bulunanların sayısında yaşanan 10.000 kişilik düşüş, işgücü piyasasındaki güçlülüğü gösterdi. Mevsimsellikten arındırılmış olarak 222.000 başvuru ile beklentilerin hafif üzerinde gerçekleşti.

İthalat Fiyatlarında Artış

ABD’de Nisan ayında enerji ürünleri ve diğer mallara yönelik artan maliyetler ithalat fiyatlarının iki yılın en büyük artışını kaydetmesine neden oldu.İthalat fiyatlarındaki güçlü veriler, enflasyonun yüksek seyrinin devam edebileceğine işaret etti.

FED’in Faiz İndirimi Beklentisi

FED’in ekonomideki talebi soğutmak için yaptığı faiz artışlarının ardından işgücü piyasasındaki iyileşme ve enflasyondaki düşüş, Eylül ayında faiz indirimi ihtimalini artırdı. Faiz piyasası şimdi Eylül ayındaki ilk faiz indiriminin olasılığını %72,6 olarak görüyor.

Asya ve Petrol Piyasaları

Çin’de açıklanan sanayi üretim verileri beklentileri aşarken, Asya hisse senetleri hafif bir düşüş yaşadı. Dolar, euro karşısında yükselişini sürdürürken, petrol fiyatları küresel talep artışı ve enflasyonun yavaşlaması sinyalleriyle yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Çin’den emlak piyasasına umut ışığı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!