Citi Bankası Türk Lirası Değerlendirmesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerikan bankacılık devi Citi, Türk Lirası’nın Amerikan Doları karşısında “uzun” pozisyon alınması gerektiği yönünde tavsiyede bulundu. Citi stratejistleri, seçim belirsizliğinin ortadan kalktığı bir dönemde Merkez Bankası’nın sıkı para politikasını sürdüreceğini belirtti.

Bankanın stratejistlerine göre, Merkez Bankası iç para akışını desteklemek ve döviz mevduatlarından uzaklaşmak için tedbirler alabilir. Ancak, TCMB’nin ani bir güvercin duruşa geçme riski de bulunmaktadır.

Önerilen strateji, yüzde 5’lik bir kazanç hedefiyle yüzde 2.5’lik bir zarar kes seviyesini içermektedir. Banka, Merkez Bankası’nın politika faizlerini artırmak yerine makro ihtiyati tedbirlere odaklanabileceğini ifade etti. Bununla birlikte, tüketici enflasyonunun yüksek seyrettiği dönemlerde faiz artışı beklenebileceği vurgulandı.

Citi’nin değerlendirmesi, Türk Lirası’nın dolar karşısında değer kazanabileceği ve yatırımcıların bu potansiyelden faydalanabileceği yönündedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Citi Bankası Türk Lirası Değerlendirmesi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x