1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Cleveland Fed, Mester’in yerini alacak isim açıklandı

Cleveland Fed, Mester’in yerini alacak isim açıklandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cleveland Fed Yönetim Değişikliği

Cleveland Federal Rezerv Bankası, Loretta Mester’ın emekli olacağını ve yerine Beth M. Hammack’in geçeceğini duyurdu. Hammack, 30 yıl boyunca Goldman Sachs’ta çalıştıktan sonra Cleveland Fed’e katıldı.

Beth M. Hammack, yeni görevine 21 Ağustos’ta başlayacak ve para politikası kararlarında oy kullanacak. Federal Açık Piyasa Komitesi’nin Temmuz toplantısında yerine Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee oy kullanacak.

Federal Reserve’in 12 üyesi arasında yedisi Fed yönetim kurulundan gelirken, geri kalan oylar, bölgesel Fed başkanları arasında dönüşümlü olarak belirlenen bir panel tarafından kullanılır. Goolsbee şu anda yedek seçmen konumunda bulunmaktadır.

Cleveland Fed’in başkanı ve icra kurulu başkanı olarak atanacak olan Beth M. Hammack, kurumun geleceğinde önemli bir rol oynayacak ve ekonomi politikalarının oluşturulmasında etkin bir şekilde yer alacaktır.

Cleveland Fed, Mester’in yerini alacak isim açıklandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!