1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon, Yılın İkinci Yarısında Düşüş Eğilimine Girecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon, Yılın İkinci Yarısında Düşüş Eğilimine Girecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ekonomiye İlişkin Olumlu Mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ekonomik anlamda olumlu gelişmelerin yaşandığını belirten Erdoğan, enflasyonun yılın ikinci yarısında düşüşe geçeceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke genelindeki çalışmaların sadece ekonomiyle sınırlı olmadığını vurgulayarak, dış politikadan terörle mücadeleye kadar birçok alanda yoğun bir mesai harcandığını dile getirdi.

2024 yılına dair verilerin olumlu olduğunu belirten Erdoğan, Türkiye ekonomisinin yılın ilk çeyreğinde %5,7 oranında büyüdüğünü açıkladı. Çalışanların büyümeden aldığı payın %42’ye ulaştığını belirten Cumhurbaşkanı, bu rakamın 1998 yılından bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını söyledi.

Enflasyon konusunda da umut verici açıklamalar yapan Erdoğan, enflasyonun yılın ikinci yarısında düşüş trendine gireceğini ifade etti. Ayrıca, son dönemde açıklanan verilerin Orta Vadeli Program hedefleri doğrultusunda seyrettiğini belirtti.

Ekonomik anlamda yaşanan olumlu gelişmelerin yanı sıra, hayat pahalılığını körükleyen fahiş fiyat ve fırsatçılık sorunlarına karşı da yeni düzenlemeler yapıldığını söyleyen Erdoğan, milletin birikmiş sorunlarının çözümüne odaklanacaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçkinlerin değil, milletin sesine kulak verdiklerini ve halkın sorunlarını çözme konusunda kararlı olduklarını vurguladı.

Ülke genelindeki ekonomik ve sosyal alanlarda yapılan çalışmaların devam edeceğini belirten Erdoğan, halkın refahı ve ülkenin kalkınması için çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon, Yılın İkinci Yarısında Düşüş Eğilimine Girecek
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!