1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İhracatçılara Müjde: Döviz Bozdurma Zorunluluğu Yüzde 30’a İndi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İhracatçılara Müjde: Döviz Bozdurma Zorunluluğu Yüzde 30’a İndi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İhracatçılara Müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 31. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde, yüksek teknolojili ürün ihracatının 2002’den bu yana 4,5 kat arttığını belirtti. Erdoğan, ihracatçılar için döviz bozdurma zorunluluğunu yüzde 40’tan yüzde 30’a indirdiklerini ve bu düzenlemenin pazartesiden itibaren geçerli olacağını açıkladı.

Ekonomik Gelişmeler ve Hedefler

Erdoğan, Türkiye ekonomisinin zorlu dönemleri başarıyla yönettiğini ve enflasyonla mücadelede önemli adımlar attıklarını vurguladı. Geçen yıl yaşanan depreme rağmen yüzde 4,5 büyüme kaydedildiğini belirten Erdoğan, ekonomideki büyüme ve istikrarın devam edeceğine olan inancını dile getirdi. Ayrıca, Türkiye’nin uluslararası alanda daha güçlü bir konuma sahip olduğunu ve yatırımların artmasını beklediklerini ifade etti.

Erdoğan, ekonomideki güvenin artmasıyla ülkeye dış kaynak girişinin devam ettiğini, bankaların dış borç çevirme oranlarının yükseldiğini ve reel sektörün de dış borç çevirme oranlarının arttığını belirtti. Ayrıca, uluslararası doğrudan yatırımlarda canlanma olacağına inandığını ve yatırım ortamının iyileştirilmesi için gerekli adımların atılacağını söyledi.

Gelecek İçin Planlar

Erdoğan, Türkiye’nin ekonomik olarak daha da güçleneceğini ve dezenflasyon sürecine gireceğini belirtti. Programın olumlu sonuçlarını ülke risk priminde de gözlemlediklerini dile getiren Erdoğan, ülkenin kredi derecelendirme notlarının arttığını ve çok taraflı kalkınma bankalarının ülkeye kaynak aktaracağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İhracatçılara Müjde: Döviz Bozdurma Zorunluluğu Yüzde 30’a İndi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!