Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tanzanya Cumhurbaşkanı Hassan’ı Resmi Törenle Karşılaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tanzanya Cumhurbaşkanı Hassan’ı Resmi Törenle Karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen resmi bir törenle karşıladı. Tanzanya Cumhurbaşkanı Hassan’ın ziyareti sırasında Türk ve Tanzanya bayrakları arasında dostluk ve işbirliğini simgeleyen önemli adımlar atıldı.

Resmi Karşılama Detayları

Tanzanya Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan’ı külliyenin ana giriş kapısında karşılayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören alanında yerlerini aldıktan sonra iki ülke milli marşlarının çalınmasını izledi. Tören sırasında Türk tarihinde kurulan 16 devleti temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

Protokol ve Görüşmeler

Erdoğan ve Hassan, tören sonrası baş başa görüşmeye geçti. Heyetler arası görüşmelerde Türkiye ile Tanzanya arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve işbirliğinin artırılması ele alındı. Ayrıca ortak basın toplantısı düzenlendi.

Katılımcılar

Resmi karşılama törenine, Türkiye’den Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve diğer önemli isimler katıldı.

Ayrıca, Tanzanya Cumhurbaşkanı Hassan’ın beraberindeki heyet de Türk yetkililerle görüşmeler gerçekleştirdi ve karşılıklı projelerin hayata geçirilmesi için adımlar atıldı.

Sonuç ve Gelecek Adımlar

Erdoğan ve Hassan arasındaki buluşma, Türkiye ile Tanzanya arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesine ve karşılıklı işbirliğinin artmasına olanak sağladı. İki ülke arasındaki dostluk ve iş birliği ilişkilerinin gelecekte de daha da ilerleyeceği beklenmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tanzanya Cumhurbaşkanı Hassan’ı Resmi Törenle Karşılaması
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!