1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Deutsche Bank, S&P 500 Hedefini Yükseltti

Deutsche Bank, S&P 500 Hedefini Yükseltti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Almanya merkezli Deutsche Bank, güçlü kurumsal kazançların hisse senedi değerlemelerini destekleyeceğine inanarak, 2024 yılsonu S&P 500 hedefini yükseltti. Banka, büyük aracı kurumlar arasında en yüksek seviye olan 5.500 puana ulaşmayı hedefliyor.

Deutsche Bank önceden endeksin 2024 yılını 5.100 puanda tamamlamasını bekliyordu. Ancak, şimdi yeni hedefleri arasında 5.100-5.500 aralığının üst ucunda yer alıyor. Bu, endeksin son kapanışı olan 5.303,27’den yaklaşık %4 daha yüksek bir hedeften bahsediyor.

Araştırma ve analiz yapan diğer aracı kurumlar da benzer şekilde iyimser öngörülerde bulunuyor. Oppenheimer Asset Management da endeksin 5.500 seviyesinde kapanacağını öngörmüştü. Tüm bu tahminler, piyasalardaki iyimserliği ve hisse senedi değerlemelerindeki potansiyeli yansıtıyor.

Deutsche Bank’ın yükselttiği hedef, yatırımcılara genel bir ekonomik iyimserlik ışığında, S&P 500 endeksinin değer kazanmaya devam edeceği beklentisini güçlendiriyor. Bu durum, yatırımcıların uzun vadeli stratejilerini gözden geçirmelerine ve portföylerini buna göre şekillendirmelerine yol açabilir.

Deutsche Bank, S&P 500 Hedefini Yükseltti
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!