Dolar/TL ve Amerikan Ekonomisi: Güncel Durum

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dolar/TL’de Son Durum

Dün, dolar/TL kuru bir önceki kapanışın hemen altında seyrederek günü 32,5150 seviyesinden tamamladı. Bugüne ise hafif bir artışla başlayan dolar/TL, şu anda 32,5590 seviyesinde işlem görüyor. Benzer şekilde euro/TL ve sterlin/TL kurlarında da benzer düşüş eğilimi devam ediyor.

Amerikan Ekonomisindeki Gelişmeler

ABD’de açıklanan veriler, enflasyonla mücadelenin beklenenden uzun sürebileceğine işaret ediyor. Bu durum ABD Merkez Bankasının (Fed) politika alanının daraldığı korkularını artırıyor ve varlık fiyatları üzerinde etkili oluyor. Özellikle Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH) ve çekirdek kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi verileri, ülkede stagflasyon endişelerini artırıyor.

Fed’in faiz indirimi konusundaki beklentiler de verilere bağlı olarak değişiyor. Haziran ayındaki faiz indirimi olasılığı yüzde 20 iken, son verilerle birlikte bu olasılık yüzde 12’ye geriledi. Analistler, yurt içinde ve yurt dışında açıklanacak verilerin piyasalardaki yönü belirleyeceğini düşünüyorlar. Teknik olarak dolar endeksinde 105 ve 104 seviyeleri destek, 106 ve 107 seviyeleri ise direnç olarak öne çıkıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dolar/TL ve Amerikan Ekonomisi: Güncel Durum
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!