1. Haberler
  2. Kripto Haberleri
  3. Donald Trump’un Kripto Piyasasını Ateşleyen Sözleri

Donald Trump’un Kripto Piyasasını Ateşleyen Sözleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski ABD Başkanı Donald Trump, kripto para dünyasındaki gelişmelerle ilgili yeni bir adım attı. Trump, Trump Media and Technology Group bünyesinde yer alan sosyal medya platformu olan Truth Social’da yaptığı açıklamada, ülkesinin kripto para sektöründe lider konuma gelmesi gerektiğini vurguladı.

Trump’ın Kripto Para Tutumu

Trump'ın Kripto Para Tutumu

Trump, kripto para şirketlerine ve sektöre olumlu ve açık fikirli olduğunu belirtirken, 2024 ABD başkanlık seçimlerinde mevcut başkan Joe Biden’ı hedef aldı. Kripto endüstrisine karşı pozitif yaklaşımıyla dikkat çeken Trump, seçimlerde önde olduğu yönünde öngörüler bulunuyor. Polymarket’e göre, Trump’ın seçimi kazanma şansı %56 iken, Biden’ın şansı %38 olarak belirlendi.

Trump’ın kripto para bağışlarını kabul etme kararı ve kampanyasının Coinbase Commerce üzerinden kripto para ile bağış toplama sayfası oluşturması, kripto topluluğunda heyecan yarattı. Ayrıca, Trump’ın kripto meraklılarıyla da etkileşimde bulunduğu ve onlarla bir araya geldiği biliniyor.

Trump ve NFT’ler

Trump ve NFT'ler

Son zamanlarda Trump’ın NFT’lerle de ilgilendiği gözlemlendi. “Mugshot” NFT’lerini satın alan kişilerin Mar-a-Lago’daki konutunda Trump’la özel bir akşam yemeği yedikleri biliniyor. Bu olay, kripto dünyası ve siyasetin ilginç kesişimine örnek teşkil ediyor.

Trump’ın kripto para ve dijital varlıklara olan ilgisi, finansal dünyadaki dengeleri değiştirebilecek potansiyele sahip. Kripto para birimlerine olan ilgisinin artmasıyla birlikte, seçim kampanyalarında ve politika alanında kripto para kullanımının yaygınlaşması bekleniyor.

Donald Trump’un Kripto Piyasasını Ateşleyen Sözleri
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!