1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. DYO, Yüzde 200 Bedelsiz Kararı Aldı

DYO, Yüzde 200 Bedelsiz Kararı Aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DYO Boya Fabrikaları Bedelsiz Sermaye Artırımı Kararı

DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DYOBY), bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada önemli bir karar aldı. Şirket, %200 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı almıştır.

Yönetim Kurulu tarafından alınan karara göre;

  • Şirketin kayıtlı sermaye tavanı içerisindeki 100.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesi, iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle %200 oranında artırılarak 300.000.000 TL’ye çıkarılacaktır.
  • Artırılacak 200.000.000 TL’lik sermayenin tamamı sermaye düzeltmesi olumlu farkları hesabından karşılanacaktır.
  • Şirket sermayesinin %200 oranında bedelsiz olarak artırılması kapsamında ihraç edilecek olan paylar, tüm pay sahiplerine payları oranında bedelsiz olarak dağıtılacaktır.
  • İç kaynaklardan bedelsiz sermaye artırımının gerçekleştirilmesi ve sermaye artırımında ihraç edilecek paylara ilişkin gerekli başvuru ve işlemler Sermaye Piyasası Kurulu ve ilgili kuruluşlar nezdinde yapılacaktır.

Bu karar, şirketin büyüme ve genişleme stratejilerine yönelik bir adım olarak değerlendirilebilir. Bedelsiz sermaye artırımı, şirketin sermaye yapısını güçlendirmeyi ve yatırımcılarına daha fazla değer yaratmayı hedeflemektedir. Sermaye artırımı süreci, ilgili otoritelerin onayından geçtikten sonra tamamlanacak ve pay sahiplerine duyurulacaktır.

Karar Tarihi Artırılan Sermaye Miktarı Önceki Sermaye Miktarı Yeni Sermaye Miktarı
30.05.2024 200.000.000 TL 100.000.000 TL 300.000.000 TL
DYO, Yüzde 200 Bedelsiz Kararı Aldı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!