1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Efor Çay, Halka Arz Sürecinde Yatırımcılardan Talep Toplamaya Başladı

Efor Çay, Halka Arz Sürecinde Yatırımcılardan Talep Toplamaya Başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Efor Çay’ın Halka Arz Süreci

Efor Çay, sermayesini bedelli artırım ile 363 milyon TL’ye çıkarırken, 63 milyon TL’lik pay halka arz edilecek. Şirketin toplam halka arz miktarı 90 milyon TL olacak. Halk Yatırım liderliğinde gerçekleştirilecek halka arzda 1 TL nominal değerli paylar 14,50 TL fiyatla satılacak. Borsa İstanbul’da işlem görecek olan şirketin pay kodu “EFORC” olarak belirlendi.

Efor Çay’ın Üretim Faaliyetleri

Efor Çay, Tokat Erbaa’da yeni bir tesis inşa ederek ürün yelpazesini genişletmeyi planlıyor. Yeni tesisinde siyah çay, bitki çayları, soğuk çay ve kahve üretimine başlayacak olan şirket, mevcut ürünlerine ek olarak yeni çeşitler sunmayı hedefliyor.

Şirketin mevcut tesisleri olan Trabzon-Of, Artvin-Arhavi ve İstanbul-Tuzla’da toplamda 60.000 ton yıllık üretim kapasitesine sahip olduğu biliniyor. Efor Çay, 55 farklı ürün çeşidiyle dökme, demlik, bardak poşet, bitki ve meyve formunda çaylar sunmaktadır.

Efor Çay’ın Diğer Faaliyet Alanları

Efor Çay’a bağlı ortaklık olan Efor Gübre, Samsun Tekkeköy’de faaliyet göstererek yıllık 59.000 ton gübre satışı gerçekleştirmektedir. Şirket, 2024 yılında gübre üretimine başlamayı planlamaktadır. Ayrıca, Efor Çay’ın madencilik alanındaki kömür faaliyetleri, Samsun, Rize ve Trabzon’da bulunan tesislerinde sürdürülmektedir. Yıllık 329.000 ton kömür satışı gerçekleştiren şirket, bu alanda da faaliyet göstermektedir.

Efor Çay, Halka Arz Sürecinde Yatırımcılardan Talep Toplamaya Başladı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!