EFT Ücretleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EFT: Elektronik Fon Transferi anlamının kısaltmasıdır. Bu işlem için alınan ücrete EFT Ücretleri denir. Bir bankadan başka bir bankaya yapılan tüm para transferlerine verilen isimdir. A bankasından B bankasına yapacağınız tüm fon (para) transferleri EFT kapsamına girer. EFT gönderimi mesai saatleri içinde ve tatil olmayan günlerde yapılabilir, otomatik değildir bu yüzden havale ücretlerine göre daha pahalı ve maliyetlidir.

Mesai saatleri içinde banka şubesinden, mesai saatleri dışında ATM, internet bankacılığı, telefon ve mobil bankacılık üzerinden EFT talimatı verebilirsiniz. Ancak mesai saati dışında vereceğiniz EFT emri, ancak bir sonraki çalışma günü mesai saatleri içinde iletilmektedir.

İşte tüm bankların EFT ücret ve komisyon oranları tablosu (TL):

[table id=9 /]

Son güncelleme: 23.05.2017

 

Açıklamalar

  • Tablo başlıklardaki ok işaretlerini kullanarak En ucuz EFT’den En pahalı EFT’ye şeklinde ya da tam tersi sıralama yapabilirsiniz.
  • Burada yer alan EFT ücretleri bankaların web sitelerinden ve müşteri hizmetlerinden edinilmiştir.
  • Burada yer alan bilgilerin kulllanımı, dağıtımı ücretsiz olup bilgi amaçlıdır. Buradaki bilgilerin kullanımından doğacak sorun/sorumluluk kullanan kişiye aittir, Hepfinans sorumlu tutulamaz.
  • Bankaların fiyat değiştirme hakları saklıdır, dolayısıyla buradaki fiyatlar da nihai fiyatlar olmayabilir.
  • Şube: Banka şubesinden müşteri temsilcinize başvurarak yapabileceğiniz, kendi hesabınızdaki mevduatın başka bir bankaya transfer edilmesi işlemidir. Kasadan veya Nakit transfer ücretleri listeye dahil edilmemiştir. Sadece “Hesaptan” mevduat transfer ücretidir.
  • Telefon: Bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası aranarak yapılan, hesabınızdaki fon’un başka bir banka hesabına aktarılması işlemidir. Kasadan transfer ücreti listede yoktur, sadece “hesabınızda yer alan” mevduatı kapsar.
  • ATM: Bankanın kendi ATM’lerinden hesabınızdaki mevduatı başka bir bankanın hesabına aktarma işlemidir.
  • İnternet: Bankanın internet sitesine bilgisayarınız aracılığıyla giriş yaparak yapacağınız EFT işlemlerini kapsar.
  • Mobil: Bankanızın mobil uygulaması üzerinden yapacağınız EFT işlemlerini kapsar. Mobil cihazdan internet şubesine girerek yapacağınız işlemler “internet” tablosundaki ücrete tabidir.
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
EFT Ücretleri
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!