1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Ege Profil, Bedelsiz Hisse Dağıtımı Hakkında Açıklama Yaptı (EGPRO)

Ege Profil, Bedelsiz Hisse Dağıtımı Hakkında Açıklama Yaptı (EGPRO)

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ege Profil’den KAP’a Sermaye Artırımı Başvurusu

Ege Profil, Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yaptığı başvuru ile ilgili açıklamada bulundu. Şirketin Yönetim Kurulu’nun 04.06.2024 tarihli kararıyla, mevcut sermayesinin artırılması ve kayıtlı sermaye tavanının yükseltilmesine karar verildi.

Şirketin mevcut 80.980.793,82 TL olan çıkarılmış sermayesinin 464.019.206,18 TL artırılarak, bir defaya mahsus olmak üzere 120.000.000,00 TL olan kayıtlı sermaye tavanının aşılarak 545.000.000,00 TL’ye yükseltilmesi planlanmaktadır. Sermaye artırımı % 572,999 oranında bedelsiz olarak gerçekleşecek ve pay sahiplerine mevcut payları oranında bedelsiz pay dağıtımı yapılacaktır.

Önerilen sermaye artırımı için Şirket ana sözleşmesinin “Sermaye” başlıklı 6. maddesinin Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası mevzuatına uygun olarak tadil edilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda, 03.07.2024 tarihi itibariyle SPK’ya başvuruda bulunulmuştur.

Bu sermaye artırımı, Şirketin büyüme ve gelişme stratejilerini desteklemeyi amaçlamaktadır. Sermaye artırımının tamamlanması durumunda Şirketin mali yapısının güçleneceği ve yatırımcılara değer yaratmaya devam edeceği öngörülmektedir.

Ege Profil, Bedelsiz Hisse Dağıtımı Hakkında Açıklama Yaptı (EGPRO)
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!