Elektrik Piyasalarında Günlük İşlem Verileri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enerji Piyasaları İşletme AŞ’nin verilerine göre, bugün spot elektrik piyasasında yoğun bir işlem hacmi yaşandı. İşlem hacmi, önceki güne göre %48,7 artarak 1 milyar 607 milyon 775 bin 926 liraya ulaştı.

Gün öncesi piyasada, yarın için belirlenen elektrik fiyatları da dikkat çekiciydi. Bir megavatsaat elektriğin fiyatı en yüksek 17.00-22.00 saatlerinde 2.700 liraya kadar çıkarken, en düşük fiyat 16.00’da 1.608 lira 49 kuruş olarak belirlendi. Aritmetik ortalama fiyat 2.472 lira 12 kuruş iken, ağırlıklı ortalama fiyat ise 2.476 lira 32 kuruş olarak gerçekleşti.

Spot piyasada ise bir megavatsaat elektriğin fiyatı bugün en yüksek 2.700 lira, en düşük ise 499 lira 99 kuruş olarak kaydedildi.

Bu veriler, enerji piyasalarının günlük dalgalanmalarını yansıtırken, elektrik tüketimindeki değişimlerin piyasalara olan etkilerini de gözler önüne seriyor. Elektrik piyasalarındaki bu dinamizm, sektörde faaliyet gösteren kurumlar ve bireyler için önemli bir referans noktası olmaya devam ediyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Elektrik Piyasalarında Günlük İşlem Verileri
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!