Erken Emeklilik ve 7200 Prim Sayısı Gelişmeleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Esnaf ve sanatkarların merakla beklediği erken emeklilik ve 7200 prim günü konuları son günlerde gündemde önemli bir yer tutuyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Bağ-Kur prim gün sayısının 7200’e düşürülmesi konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Işıkhan: “Seçim Öncesi Verilen Sözü Mutlaka Yerine Getireceğiz”

Bakan Işıkhan, Bağ-Kur prim gün sayısının düşürülmesi sözünü seçim öncesi verildiğini belirterek, bu konuda çalışmaların devam ettiğini ve bütçe disiplini çerçevesinde adımların atılacağını ifade etti.

Düzenleme Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

Eğer yeni torba yasa Meclis’ten geçer ve Resmi Gazete’de yayımlanırsa, Bağ-Kur prim gün sayısının 7200’e düşürülmesi yasalaşacak. Bu durumda, halihazırda 9000 olan prim günü sayısı 7200’e indirilecek.

Kimler Yararlanacak?

Bağ-Kur 7200 prim günü düzenlemesinden küçük esnaf ve sanatkarlar faydalanacak. Bakkal, kasap, kuaför, ayakkabıcı gibi küçük işletme sahipleri düzenlemeden yararlanabilecekler. Ancak büyük şirket sahipleri bu düzenlemeden faydalanamayacaklar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Erken Emeklilik ve 7200 Prim Sayısı Gelişmeleri
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x