Euro Bölgesi ve AB Enflasyon Verileri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), Euro Bölgesi ve Avrupa Birliği’nin (AB) mart ayı enflasyon nihai verilerini açıkladı. Verilere göre, Euro Bölgesi’nde şubatta yüzde 2,6 olan yıllık enflasyon martta yüzde 2,4’e geriledi. Aylık bazda ise enflasyon yüzde 0,8 olarak kaydedildi.

Euro Bölgesi Enflasyon Verileri

Euro Bölgesi’nde çekirdek enflasyon martta yıllık yüzde 2,9, aylık yüzde 1,1 seviyesinde ölçüldü. Enflasyonun ana bileşenlerine bakıldığında, en yüksek yıllık enflasyon yüzde 1,76 ile hizmetlerde gerçekleşti. Hizmetleri, yüzde 0,53 ile gıda, alkol ve tütün ürünleri, yüzde 0,3 ile enerji dışı sanayi ürünleri izlerken enerji ürünleri yüzde 0,16 geriledi.

AB Enflasyon Verileri

AB’de ise şubatta yüzde 2,8 olan yıllık enflasyon, martta yüzde 2,6’ya geriledi. AB’de TÜFE, martta aylık bazda yüzde 0,7 olarak tespit edildi. AB uyumlu verilere göre enflasyon martta Romanya’da yüzde 6,7, Hırvatistan’da yüzde 4,9, Avusturya ve Estonya’da yüzde 4,1, Belçika’da yüzde 3,8, Fransa’da yüzde 2,4 ve Almanya’da yüzde 2,3 seviyelerinde gerçekleşti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Euro Bölgesi ve AB Enflasyon Verileri
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!