1. Haberler
  2. Emtia Haberleri
  3. Faiz Kararı Sonrası Dolar/TL’de Güncel Durum

Faiz Kararı Sonrası Dolar/TL’de Güncel Durum

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dolar/TL ve Diğer Döviz Kurları

Dolar/TL dün hafif bir artışla günü bir önceki kapanışın hemen altında tamamladı. Bugün ise yükselişle başlayan dolar/TL, şu anda önceki kapanışının üzerinde seyrediyor. Euro/TL ve sterlin/TL ise benzer şekilde hareket ediyor.

ABD Ekonomisindeki Gelişmeler

ABD’de açıklanan veriler, ekonomik aktivitedeki canlılığa işaret ediyor. Ancak, Fed’in faiz indirimine ilişkin beklentiler kasım ayına ertelenmiş durumda. Bu durum risk algısını artırırken, ABD’de yoğun veri gündemi yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Fed’in Politika Faizi ve İndirim Beklentileri

Fed yetkilileri, enflasyonun soğumasına dair daha fazla kanıt istiyor ve faiz indiriminin aceleci olmaması gerektiğini vurguluyor. Bu durum, para piyasalarındaki fiyatlamalara yansıyor ve Fed’in ilk faiz indirimi için beklentiler eylül ayına kadar gerileyebilir.

Türkiye Ekonomisi ve TCMB Kararları

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), politika faizini sabit bırakırken, enflasyondaki sınırlı zayıflamaya dikkat çekti. Ayrıca, makro finansal istikrarın korunması amacıyla zorunlu karşılık oranları artırıldı. Yurt içinde ve dışında yaşanan gelişmeler, ekonomi ve döviz kurları üzerinde etkili olmaya devam ediyor.

Faiz Kararı Sonrası Dolar/TL’de Güncel Durum
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!