Fed Başkanı Neel Kashkari: Faiz Oranları Uzun Süre Sabit Kalabilir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, faiz oranlarının uzun bir süre mevcut seviyelerde tutulması gerektiğine inandığını belirtti. Enflasyonun yüzde 3’e yakın seviyelerde kalması durumunda faiz artışı olasılığını göz ardı etmediğini ifade etti. Los Angeles’ta bir konferansta konuşan Kashkari, enflasyondaki seyrin belirsizliği nedeniyle faiz politikasının uzun bir süre sabit kalabileceğini vurguladı.

Kashkari, enflasyonun Fed’in yüzde 2 hedefine doğru ilerlemeye başlaması durumunda faiz indirimlerinin gündeme gelebileceğini ancak bu senaryonun en olası durum olmadığını dile getirdi. Mart ayındaki toplantılarında iki faiz indirimi planladıklarını ve Haziran ayında yapılacak Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısında politikalarını yeniden değerlendireceklerini belirtti.

Kashkari, FOMC seçmeni olmayan ve 2026’ya kadar da olmayacak olan bir isim olduğunu hatırlatarak, “Bizim için hedefler yüksek ancak ulaşılamaz değil. Enflasyonun seyri ve ekonomik veriler ışığında politika kararlarımızı güncellemeye devam edeceğiz” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Fed Başkanı Neel Kashkari: Faiz Oranları Uzun Süre Sabit Kalabilir
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x