Fed Politika Faizini Sabit Bıraktı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerikan Merkez Bankası (Fed), politika faizini piyasa beklentileri doğrultusunda sabit bıraktı. Karar metninde Fed yetkililerinin enflasyonda beklenen gelişmelerin gerçekleşmediğine yönelik mesajları dikkat çekti. Fed ayrıca bilanço küçültme hızını düşürdü.

Fed’in Enflasyon ve İstihdam Değerlendirmesi

Fed, enflasyon ve istihdam konularında yaptığı değerlendirmelerde hedeflere doğru kayda değer gelişmeler olduğunu belirtti. Ancak enflasyonun hala yüksek seyrettiğine dikkat çekildi. İstihdam piyasasının sıkı olduğu vurgulanırken, işgücü talebinin arttığı ifade edildi.

Bilanço Küçültme Hızı Azaltıldı

Fed, varlık portföyünü küçültme hızını yavaşlatma kararı aldı. Bu kapsamda Hazine tahvillerine yönelik akış sınırını düşüreceklerini açıkladılar. Bu adımın finansal piyasa risklerini azaltmayı amaçladığı belirtildi.

Powell’ın Açıklamaları ve Öngörüleri

Fed Başkanı Jerome Powell, karar sonrası yaptığı açıklamalarda enflasyon ve faiz politikasıyla ilgili önemli mesajlar verdi. Powell, enflasyonun beklentilerden yüksek çıkabileceğini belirtirken, faiz indirimi için güven kazanılması gerektiğini vurguladı. Bir sonraki hamlenin büyük olasılıkla faiz artışı olmayacağını belirtti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Fed Politika Faizini Sabit Bıraktı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!