Finans Teknolojileri ve Türk Dünyası: Turan’ın Hikayesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırım Vizyonu programının son konuğu, finans uygulaması Turan’ın kurucusu Özgür Bayraktar, Bloomberg HT’de yapılan bir röportajda dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Bayraktar, Türk devletleri arasında dijital finansal köprüler kurmayı hedeflediklerini ve şu anda uygulama üzerinden 8 farklı ülkeye saniyeler içinde para transferi yapılabildiğini belirtti.

Dijital Finansal Köprüler

Özgür Bayraktar, Türk devletleri arasında dijital finansal köprüler kurmayı amaçladıklarını belirtirken, Turan uygulaması üzerinden 8 farklı ülkeye hızlı para transferi imkanı sağladıklarını vurguladı. 400 binden fazla müşteriye hizmet verdiklerini belirten Bayraktar, Türk devletleri arasında kayıt dışı ekonomiyi regülasyona uygun hale getirme hedeflerine de değindi.

Türkiye’nin Finansal Teknoloji Potansiyeli

Bayraktar, Türkiye’nin finansal teknoloji alanında gelişmiş bir ülke olduğunu vurgulayarak mobil bankacılık konusunda Avrupa ve Amerika’daki birçok bankadan üstün olduklarını belirtti. Ayrıca girişim sermayesi yatırım fonlarının Türkiye’deki girişim ekosistemine sağladığı katkılara da değindi.

Girişim Ekosistemi ve Yatırımlar

Türkiye’nin finansal teknoloji alanında güçlü bir potansiyele sahip olduğunu belirten Bayraktar, girişim sermayesi yatırım fonlarının Türkiye’deki girişimcilere ve dışarıdan gelecek yatırımcılara sağladığı güvenin önemine dikkat çekti. Bu sayede Türkiye’deki girişim ekosisteminin büyümesine önemli katkılar sağlandığını ifade etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Finans Teknolojileri ve Türk Dünyası: Turan’ın Hikayesi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!