1. Haberler
  2. Kripto Haberleri
  3. FTX Borsasında Önemli Bir Gelişme: İflas Maliyeti Dikkat Çekiyor

FTX Borsasında Önemli Bir Gelişme: İflas Maliyeti Dikkat Çekiyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX ve Anthropic İlişkisi

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’ın davası sona erdi ancak şirketin iflas süreci devam ediyor. FTX’in son iflas başvurularına göre, şirket, Anthropic adlı yapay zeka girişimi hisselerini devretti. Bu devir sonucunda FTX, hisseleri yaklaşık 30 dolardan satış yaparak 450 milyon doların üzerinde gelir elde etti. Bu durum, şirketin yatırımını 1,3 milyar dolara çıkararak 800 milyon dolarlık bir kar sağladı.

FTX’in yaptığı ikinci satış, Mart ayındaki ilk satışla aynı fiyattan gerçekleşti. Bu satışta en büyük alıcı olan küresel risk sermayesi fonu G Squared, kalan hisselerin üçte birini 135 milyon dolara satın aldı. Anthropic hisselerinin diğer alıcılarının çoğunluğu da risk sermayesi fonlarından oluştu.

FTX İflas Süreci

FTX İflas Süreci

FTX iflas sürecinde maliyetlerin 500 milyon doları aştığı belirtiliyor. İflas masasından alınan bilgilere göre, FTX alacaklıları, iflas sürecinde şirketi temsil eden hukuk firmasının çıkar çatışması yaşadığını iddia etti. Bu durum, bağımsız bir denetçi ve sınıf yetkilisinin atanmasına neden oldu. Geçen yıl yapılan bir analize göre, kripto şirketlerinin iflasları için hukuk firmalarının yüksek ücretler talep ettiği ortaya çıktı.

FTX CEO’su John Ray’un davalar sürecinde 5,6 milyon dolarlık fatura kestiği belirtiliyor. Şirket, alacaklıların yüzde 98’ine en az yüzde 118 oranında ödeme yapmayı planlıyor. Ancak bu süreçte hukuk masraflarının yüksekliği ve çıkar çatışmaları, iflas sürecini karmaşık hale getiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yatırım kararları öncesinde detaylı araştırma yapılması önerilir.

FTX Borsasında Önemli Bir Gelişme: İflas Maliyeti Dikkat Çekiyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!