Goldman Sachs Nisan Ayı Tarım Dışı İstihdam Beklentileri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Goldman Sachs, ABD’de cuma günü açıklanacak olan nisan ayına ait tarım dışı istihdam verilerine ilişkin beklentilerini pazar günü yayınladığı rapor ile duyurdu. Raporda yer alan bilgilere göre:

  • Tarım dışı istihdamın nisan ayında 275 bin artması bekleniyor. Önceki ay istihdam 232 bin artmıştı. Piyasa beklentisi ise nisanda istihdamın 250 bin artacağı yönünde.
  • Goldman Sachs raporunda, “Nisan ayında mevsimsel faktörlerdeki olumlu gelişmeler ve normalin üzerindeki göçün devam eden desteğinin etkili olduğu” ifadelerine yer verdi.
  • İşgücüne katılımın yatay seyretmesi ve hanehalkı istihdamındaki artış nedeniyle işsizlik oranının azaldığı ancak yuvarlanmış bazda değişmeyerek %3,8 seviyesinde kaldığı tahmin ediliyor.
  • Goldman Sachs, nisan ayında ortalama saatlik kazançların %0,20 artacağını ve yıllık oranının %4,14’ten %3,95’e düşeceğini öngörüyor.
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Goldman Sachs Nisan Ayı Tarım Dışı İstihdam Beklentileri
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!