1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Goldman Sachs, Türk Bankaları için Hedefini Güncelledi

Goldman Sachs, Türk Bankaları için Hedefini Güncelledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Bankacılık Sektöründe Güncel Gelişmeler

Yabancı kurumlar, Türk bankacılık sektörüne ilişkin analizlerini dezenflasyon beklentileri doğrultusunda güncelliyor. HSBC’nin ve Goldman Sachs’ın analizlerine göre, Türk bankaları için önümüzdeki yılların geçiş dönemi ve faiz indirim süreci değerlendiriliyor.

Goldman Sachs’ın Türk Bankaları Analizi ve Hedef Fiyatları

Banka Eski Hedef Yeni Hedef
Akbank 72 TL 86 TL
İş Bankası 14,80 TL 20 TL
Yapı Kredi 38 TL 42,50 TL
Garanti BBVA 91 TL 111 TL
Vakıfbank 16 TL 19 TL
Halkbank 11,90 TL 15,60 TL

Goldman Sachs’ın analizlerine göre, Türk bankaları için önümüzdeki yıllarda faiz indirim döngüsünün başlayacağı öngörülüyor. Özel bankalar için net faiz marjının artması ve özkaynak kârlılığının olumlu yönde ilerleyeceği belirtiliyor. Ayrıca, kamu bankaları için de benzer bir artış beklentisi mevcut.

Goldman Sachs’ın tavsiyelerine göre, Akbank için ‘Al’, İş Bankası için ‘Al’, Yapı Kredi için ‘Nötr’, Garanti BBVA için ‘Nötr’, Vakıfbank ve Halkbank için ise ‘Sat’ önerileri bulunuyor.

Analistler, özel sektör ve kamu bankalarının fiyat/kazanç oranlarının önceki dezenflasyon dönemine kıyasla indirimli olduğunu belirtiyor. Bu durum, bankaların değerlemelerinde artış potansiyeli gösterdiğini vurguluyor.

Goldman Sachs, Türk Bankaları için Hedefini Güncelledi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!