Goldman Sachs’tan Petrol Fiyatı Tahmini

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, Brent ham petrolünün fiyatının aralık ayına kadar varil başına 84 ABD dolarına “gerilemesini” beklediğini açıkladı. Banka, petrol fiyatlarının düşüş trendine gireceği öngörüsünde bulunarak, bu durumu dikkate alarak stratejiler geliştirmeyi öneriyor.

Goldman Sachs, petrol fiyatlarındaki düşüş beklentisine rağmen, yatırımcılara cazip dalgalanma getirisi perspektifinden ve jeopolitik arz şoklarına karşı bir hedge olarak uzun petrol pozisyonlarında hala değer gördüğünü belirtiyor. Bu durum, yatırımcılara farklı senaryoları değerlendirme ve riskleri yönetme imkanı sunmaktadır.

Brent petrolü, son dönemde yaşanan dalgalanmalara rağmen, pazartesi günü yüzde 1,2 düşüşle kapattıktan sonra, bugün varil başına 88 doların üzerinde işlem görürken ABD ham petrolü 83 doların altında alıcı buldu. Petrol fiyatlarındaki bu değişimler, piyasalardaki belirsizlikleri ve ekonomik dengelerdeki oynaklıkları da beraberinde getirebilmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Goldman Sachs’tan Petrol Fiyatı Tahmini
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!