Güçlü Kazançlar ve Hisse Senedi Piyasaları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de şirketlerin açıkladığı güçlü kazançlar, hisse senedi piyasalarında dikkate değer bir ralliye sebep olmaktadır. Ancak, artık yalnızca kazançların yeterli olup olmayacağı değil, aynı zamanda şirketlerin gelecek hedeflerini karşılayıp karşılayamayacağı da yatırımcılar için önemli bir kriter haline gelmiştir.

Kar Beklentileri ve Değerlemeler

Bloomberg Intelligence tarafından derlenen verilere göre, S&P 500 Endeksi’nde yer alan şirketlerin çoğu bu sezon kâr beklentilerini aşmıştır. Ancak, yatırımcılar beklenenden daha düşük performans sergileyen şirketleri cezalandırmaktadır. Bu durum, piyasalardaki tepkisizliğin arkasındaki en önemli sebeplerden biridir.

Ekim sonundan nisan ayına kadar yaşanan %20’lik yükseliş, S&P 500 Endeksi’nin öngörülen kârların 20 katından işlem görmesine neden olmuştur. Yatırımcılar şimdi, yüksek değerlemelerin haklı çıkarılması için şirketlerden büyük büyüme beklentisine sahiptir.

Yönlendirme ve Önemli Faktörler

Yatırımcılar için şirketlerin ileriye dönük beklentileri büyük önem taşımaktadır. GLOBALT Investments’ta kıdemli portföy yöneticisi Keith Buchanan, “Önemli düzeyde iyimserlik var ancak olası hayal kırıklıklarının önüne geçmek için doğru yönlendirmelerin yapılması kritik önem taşımaktadır,” şeklinde değerlendirmelerde bulunmuştur.

LPL Financial’ın baş küresel stratejisti Quincy Krosby, “Faiz indirimlerinin ardından yeni stratejilerin önemli olduğunu ve şirketlerin bu konuda doğru rehberlik yapması gerektiğini” ifade etmiştir. Edward Jones’ta kıdemli yatırım stratejisti Mona Mahajan ise, tüketicilerle ilgili şirketlerin yönlendirmelerine özellikle dikkat edilmesi gerektiğini vurgulamıştır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Güçlü Kazançlar ve Hisse Senedi Piyasaları
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!