1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Gün İçi İşlemlerde İşlem Vergisiyle Azalma Olabilir

Gün İçi İşlemlerde İşlem Vergisiyle Azalma Olabilir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Portföy Yönetici Ortağı Turgay Ozaner’den İşlem Vergisi Yorumu

İstanbul Portföy Yönetici Ortağı Turgay Ozaner, Bloomberg HT ekranlarında hisse senetleri ve kripto varlıkların alım satımı üzerinden işlem vergisi konusunda değerlendirmelerde bulundu. Ozaner, işlem vergisinin piyasada çok büyük değişikliklere yol açmayacağını düşündüğünü belirtti.

Ozaner, “Gün içi işlemlerde bir azalma olabilir ancak vergi veya stopaj uygulanması durumunda daha ciddi sıkıntılar yaşanabilir” açıklamasında bulundu. Özellikle yüksek hacimli ve algoritmik işlemler yapan yatırımcılar için işlem vergisinin zorlayıcı olabileceğini vurguladı.

İşlem vergisinin likiditeyi olumsuz etkileyebileceğini belirten Ozaner, ancak bu durumun ilgiyi uzaklaştırmayacağını ifade etti. Ayrıca, hisse senedi fonlarına uygulanacak olan bir verginin, yatırımcıya farklı vergi avantajları sunması durumunda hisse senedi piyasasında hareketliliğe neden olabileceğini dile getirdi.

Ozaner’ın değerlendirmeleri, yatırımcıların gelecekteki vergi politikalarını ve piyasa dinamiklerini daha yakından takip etmeleri gerektiğini vurguluyor. İşlem vergisi konusundaki belirsizliklerin yatırımcı davranışlarını etkileyebileceği ve piyasalarda dalgalanmalara sebep olabileceği unutulmamalıdır.

Gün İçi İşlemlerde İşlem Vergisiyle Azalma Olabilir
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!