1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Günlük Şirket ve Sektör Haberleri

Günlük Şirket ve Sektör Haberleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tacirler Yatırım Günlük Bülten

Tacirler Yatırım’ın günlük bülteninde önemli şirket ve sektör haberlerine yer verildi. İşte detaylar:

  • Doğanlar Mobilya (DGNMO): Haziran ayında Doğanlar Mobilya, 6 adet Doğtaş, 3 adet Kelebek ve 2 adet Lova mağazaları olmak üzere toplamda 11 yeni mağaza açılışı gerçekleştirdi. Böylelikle şirketin toplam mağaza sayısı 763’e ulaştı.
  • Bigchefs (BIGCH): Bigchefs, 2024 yılı beklentilerini açıkladı. Şirket, 3,3 – 3,5 milyar TL arasında ciro hedefi belirlerken %24 FAVÖK marjı hedeflediğini duyurdu.
  • Orge Enerji (ORGE): Orge, toplamda 118 milyon TL ve 3.9 milyon USD değerinde yeni iş alımı gerçekleştirdi. Bu yeni işler, şirketin 2023 gelirlerinin %12,39’unu oluşturuyor.
  • PC İletişim (PCILT): PC İletişim, 1. çeyrek 2024 finansal sonuçlarını 76 milyon TL net karla açıkladı. Önceki yılın aynı döneminde ise net kar 23 milyon TL olarak gerçekleşmişti.
  • Papilon Savunma (PAPIL): Papilon Savunma, mevcut sermayesini %500 oranında bedelsiz sermaye artırımı yaparak 206,3 milyon TL’ye yükseltme kararı aldı.
  • Kızılbük GYO (KZBGY): Kızılbük GYO, Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projesinde 115 devremülk satışı gerçekleştirdi ve 67,2 milyon TL ciro elde etti.
  • Zorlu Enerji (ZOREN): Zorlu Enerji, 1. çeyrek 2024 finansal sonuçlarını %14 daralma ile 3,5 milyar TL net kar olarak açıkladı. Ayrıca, Zorlu Enerji Dağıtım paylarının tamamını 200 milyon USD karşılığında 6,4 milyar TL’ye sattı.
Günlük Şirket ve Sektör Haberleri
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!