1. Haberler
  2. Analizler
  3. Haftanın yıldızı ECB mi olacak?

Haftanın yıldızı ECB mi olacak?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Makroekonomik Gelişmeler

Mali piyasalarda volatilite keskin bir şekilde arttı ve piyasalar, makroekonomik açıklamalar doğrultusunda istikrarsız hareket etmeye devam ediyor. ABD’de enflasyonun Nisan ayında yatay seyretmesi ve tüketici harcamalarının zayıflaması, Fed’e karışık sinyaller gönderdi ve faiz indirimi olasılığını belirsizleştirdi. Veriler, fiyat artışlarının beklentilerden uzun sürebileceğini ancak tüketici harcamalarının sınırlayıcı etkisi olabileceğini gösterdi.

Amerikan Piyasaları ve FED

ABD piyasalarını takip edenler için küçük bir bilgi: Demiryolu operatörlerinden havayollarına, paket nakliye şirketlerinden kamyon taşımacılığı firmalarına kadar geniş bir yelpazeyi içeren taşımacılık endeksi, ekonomideki zayıflığın sinyalini verebilir ve genel pazarın performansını etkileyebilir. Dow taşımaları, gelecekteki ekonomik faaliyetler için bir barometre olarak kullanılabilir.

ABD ve Avrupa Ekonomisi

ABD enflasyonuna ilişkin önemli bir veri olan PCE Core endeksi, beklentilere uygun bir şekilde açıklandı ve finans camiasına güven verdi. ABD’de kişisel harcamaların düşmesi, ekonominin yavaşladığını gösterdi. Tahvil getirilerindeki düşüş, olumsuz gelişmelerin işaretçisi olarak kabul edilebilir.

Fed politika faizine bağlı vadeli işlem yatırımcıları, merkez bankasının Eylül ayında faiz indirimi yapma olasılığını artırdı. Gelecek aylarda ikinci bir faiz indiriminin olasılığı da yükseldi.

Haftanın yıldızı ECB mi olacak?
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!