1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Halkbank, Esnafa Uygulanan Faiz Artışını Geri Alacak

Halkbank, Esnafa Uygulanan Faiz Artışını Geri Alacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halkbank Esnaf Kredi Faiz Oranları Güncellemesi

Halkbank tarafından yapılan açıklamada, esnaf kredi faiz oranlarının güncellendiği ancak bazı basın ve sosyal medya platformlarında yanıltıcı bilgilerin yer aldığı vurgulanmıştır.

Faiz Oranlarında Değişiklik

Bankanın esnaf kredileri faiz oranlarını 1 Mayıs itibarıyla güncellediği belirtilmiştir. Ancak bu güncelleme geçmişe yönelik olarak uygulanmamıştır. Faiz oranlarının bankanın kaynak maliyetinin altında olmayacağı ve değişken faizli olduğu açıklanmıştır.

Esnafımıza Destek

Halkbank, esnaf kredilerinde faiz oranlarını yüzde 17-29 bandında güncellemiştir. En düşük faiz oranı yüzde 17’dir ve bu oranın çoğunluğunu oluşturduğu belirtilmiştir. Ayrıca, deprem bölgesindeki bazı iller ve ilçeler kapsam dışı bırakılmıştır.

Esnaf kredilerindeki faiz oranlarındaki artışın piyasa koşullarından kaynaklandığı ve bankanın esnafımıza destek olmaya devam edeceği vurgulanmıştır. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından gelir kaybı uygulaması kapsamında yüzde 50’si karşılanarak esnafa önemli bir destek sağlandığı ifade edilmiştir.

Banka, kuruluşundan bu yana esnafın yanında olmuş ve milyonlarca esnafa kredi imkanı sunmuştur. Gelecekteki kaynak maliyet azalışlarına bağlı olarak faiz oranlarında iyileştirmeler yapılacağı belirtilmiştir.

Halkbank, Esnafa Uygulanan Faiz Artışını Geri Alacak
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!