Hastanelerde Onaylı Randevu Sistemi Başlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen yeni düzenleme ile hastanelerde “Onaylı Randevu Sistemi” uygulaması başlıyor. Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nde (MHRS) yapılan düzenleme ile randevu alındıktan sonra hastaların randevularını onaylamaları gerekecek.

Artık, randevu alındıktan sonra randevu tarihinden bir gün önce saat 20.00’ye kadar onay verilmesi zorunlu hale getirildi. Randevu onayı, www.mhrs.gov.tr internet sitesi veya ALO 182 çağrı merkezi üzerinden sağlanabilecek. Onay verilmeyen randevular ise otomatik olarak iptal edilecek.

Onaylı randevu sistemi, 3 gün ve sonrası için alınan randevularda geçerli olacak. Ancak, muayene tarihinden önceki 2 gün içinde alınan randevular doğrudan onaylanmış sayılacak. İptal işlemi ise randevu tarihinden bir gün öncesine kadar yapılabilecek.

65 yaş üstü kişiler ve kanser hastaları ise bu düzenlemeden muaf tutulacak. Bu kapsamda, randevularını onaylamayan veya randevusuna gitmeyen hastalar belirli kısıtlamalarla karşılaşabilecekler.

Ayrıca, boşalan randevular öncelikli olarak daha önce sistem üzerinden talepte bulunan hastalara verilecek. Bu sayede, randevu taleplerinin daha hızlı ve etkin bir şekilde karşılanması hedefleniyor.

Sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmek ve sağlık kuruluşlarının verimliliğini artırmak amacıyla hayata geçirilen bu yeni düzenleme, hastaların randevu süreçlerini daha kontrollü ve düzenli bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Hastanelerde Onaylı Randevu Sistemi Başlıyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!