Hisse Senetleri Momentum Analizi ve En Güçlü Hisseler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Momentum, hisse senedi piyasasında fiyat hareketinin gücünü ölçen önemli bir göstergedir. 100 seviyesinin üzerindeki momentum değerleri genellikle güçlü fiyat hareketlerini temsil eder. Eğer bir hissenin momentum değeri artıyorsa, bu genellikle fiyat hareketinin hız kazandığını gösterirken, momentumun azalması ise hissenin gücünün zayıflayabileceğine işaret edebilir.

Momentum Nedir?

Momentum, teknik analizde sıklıkla kullanılan bir göstergedir ve genellikle fiyat hareketlerinin hızını ve gücünü ölçmek için kullanılır. Momentum göstergesi genellikle 0 ila 100 arasında bir aralıkta değer alır. 100 seviyesinin üzerindeki değerler güçlü bir yükselişi, 100 seviyesinin altındaki değerler ise güçlü bir düşüşü temsil edebilir.

En Güçlü Momentum Değerine Sahip 10 Hisse

# Hisse Adı Simge Momentum Değeri
1 Kocaer Çelik #KCAER 131,09
2 Akbank #AKBNK 125,16
3 Doğuş Otomotiv #DOAS 124,00
4 Türkiye Sigorta #TURSG 122,68
5 Anadolu Sigorta #ANSGR 120,65
6 Konya Çimento #KONYA 119,82
7 Yapı ve Kredi Bankası #YKBNK 118,08
8 Coca Cola İçecek #CCOLA 117,88
9 Akfen Yenilenebilir Enerji #AKFYE 117,57
10 Türk Telekom #TTKOM 115,43

Güncel Durum ve Analiz

Güncel verilere göre, Kocaer Çelik hissesi en yüksek momentum değerine sahipken, Türk Telekom hissesi ise listedeki son sıradaki hisse olarak görünüyor. Hisselerin momentum değerlerinin yanı sıra günlük fiyat hareketleri de yatırımcılar için önemli bir referans olabilir. Bu nedenle hisselerin teknik analizlerinin yanı sıra temel analizleri de dikkate almak önemli olabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Hisse Senetleri Momentum Analizi ve En Güçlü Hisseler
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!